Wybierz miasto
 • Gdańsk
 • Sopot
 • Gdynia
 • Warsaw
 • Mechelinki
 • Rewa
 • Jastrzębia Góra
 • Hel
 • Władysławowo
 • wyczyść
Termin pobytu
Liczba osób
 • 1 Osoba
 • 2 Osoby
 • 3 Osoby
 • 4 Osoby
 • 5 Osób
 • 6 Osób
 • 7 Osób
 • 8 Osób
 • 9 Osób
 • 10 Osób
 • 11 Osób
 • wyczyść

La Playa Palace Sopot

Data publikacji: 30-10-2016 La Playa Palace Sopot

Sopot to miejsce wyjątkowe, zróżnicowane pod względem kulturowym, architektonicznym
i urbanistycznym. Wszystkie te elementy składają się na jego eklektyczny charakter.
Z jednej strony, jest to znany kurort, tętniący życiem, nęcący rzesze turystów: słońcem, plażą
i różnorodnymi imprezami, a jednocześnie miejsce kameralne, pełne inspiracji dla artystów. Miasto z duszą.To właśnie tu – wśród neobarokowych willi inspirowanych ówczesnymi francuskimi trendami i klimatycznych uliczek – powstaje jedna z najbardziej luksusowych inwestycji na Pomorzu – LA PLAYA PALACE.

Inwestycja ta stanowi duże wyzwanie dla projektantów ze względu na swój unikatowy charakter, łączący różnorodność i bogactwo XIX-wiecznej architektury z prostotą modernistycznej bryły. Takie połączenia wymagają od architektów wyjątkowej ostrożności i zawsze budzą sprzeczne emocje. Aby osiągnąć efekt spójności, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów
od kubatury sąsiednich budynków, przez wyznaczane przez nie kierunki przestrzenne, po detal architektoniczny i projekty wnętrz. W przypadku LA PLAYA PALACE, powstającego przy zbiegu ulic Wosia Budzysza i Haffnera, mamy do czynienia z pałacykiem wybudowanym na przełomie XIX i XX w. i zaprojektowanym przez architekta E. A. Heinemanna. Budynek charakteryzują, popularne w zabudowie Sopotu, wieżyczki oraz neobarokowa elewacja. Tkanka stuletniego pałacu przenika się tu z nowoczesną bryłą. Szczególną uwagę zwraca zestawienie kontrastujących stylów, neobarokowego z nowoczesnym, co jest zupełnie nowym rozwiązaniem na polskim rynku nieruchomości. Piękne wizualizacje tego unikatowego projektu pozwalają stwierdzić,
że do samego pałacu architekt, Marcin Kaniewski, odniósł się z należytym szacunkiem.

LA PLAYA PALACE_05 LA PLAYA PALACE_04

Aby uhonorować, bądź wydobyć głębię i ducha tej stuletniej budowli, odnowione zostały i wyeksponowane malowidła ścienne oraz fragmenty oryginalnej posadzki. Skomponowanie tych namacalnych fragmentów historii tego miejsca z nowoczesnymi wnętrzami, zdecydowanie zasługuje na uznanie. La Playa Palace to zaledwie trzy apartamenty, z których każdy zachwyca nas swą wyjątkowością i prestiżem. Najmniejszy z nich, o powierzchni 272 m2 znajduje
się na najwyższym piętrze pałacu z antresolą w wieży oraz tarasami. Niewątpliwie najważniejszym atutem jest widok na morze, najcenniejszy skarb tutejszego krajobrazu. Kolejny apartament, na pierwszym piętrze, to drugie co do wielkości ekskluzywne lokum o powierzchni 354 m2. Przynależy do niego duży, ponad 50 – metrowy taras.

Największy apartament to przestronne 687 m2 przestrzeni rozplanowanej na dwóch poziomach do dyspozycji właściciela i jego gości. Do tego apartamentu prowadzi osobne wejście, zrekonstruowane z oryginału. Tutaj też znaleźć możemy odświeżone malowidła, sentymentalną pamiątkę z przeszłości pałacu.

Ponadto do apartamentu przynależy prywatny ogród – 800 m2 romantycznej zieleni – zaprojektowanej przez wybitnego architekta krajobrazu, Jarosława Potockiego.

LA PLAYA PALACE_04

Za inwestycją zdecydowanie przemawia niebanalna lokalizacja, bliskość morza (zaledwie 300 m), uroki sopockiego stylu życia oraz wysoka jakość wykończenia. Ze względu na unikatowość
i prestiż powstającego obiektu, LA PLAYA to doskonały wybór również w kontekście inwestycyjnym. To doskonały apartament wakacyjny lub nieruchomość pod wynajem.
Dla osób wymagających i pragnących uchwycić trochę luksusu na własność, apartamenty idealnie nadają się na tzw. second home. Wśród wielu pomorskich inwestycji, nie sposób zignorować LA PLAYA PALACE i nie docenić jej oryginalności.

Wszystkie newsy

Przyjazne Biurowce
Przyjazne Biurowce 15-12-2016

Dlaczego firma Google buduje kampus budynków biurowych otoczony zielenią, obfitujący w miejsca rekreacji i zapewniający swoim pracownikom realizację niemal wszystkich codziennych potrzeb? 

Uwiedzeni Zatoką Komfortu
Uwiedzeni Zatoką Komfortu 09-12-2016

Otoczenie każdego z nas zmienia się nieustannie, wpływając na oczekiwania, styl życia a nawet sposób wypoczynku

Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok
Kolory we wnętrzach na 2016 i 2017 rok 01-12-2016

Jak co roku, prestiżowy Pantone Color Institute wydał nowy raport dotyczący modnych kolorów na 2016 i 2017 rok.

Apartament z widokiem na Sopot
Apartament z widokiem na Sopot 01-12-2016

Szum morza, białe molo i Krzywy Domek – kto nie chciałby zatrzymać się w Sopocie na dłużej niż wakacyjny urlop? 

Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie
Najciekawsze inwestycje apartamentowe w Warszawie 04-11-2016

Tym razem ze wszystkich inwestycji apartamentowych w Warszawie, zarówno tych, które są już w sprzedaży, jak i tych, które rozpoczną sprzedaż w 2016 roku.

Inwestycja Granaria – Wywiad
Inwestycja Granaria – Wywiad 30-10-2016

Na pytania redaktorów INApartments Magazine, dotyczących projetu Granaria, odpowiedział Pan Jan Kurbiel, Członek Zarządu Granaria Development Gdańsk.

La Playa Palace Sopot
La Playa Palace Sopot 30-10-2016

Sopot to miejsce wyjątkowe, zróżnicowane pod względem kulturowym, architektonicznym i urbanistycznym. 

Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe?
Dlaczego warto inwestować w apartamenty luksusowe? 25-10-2016

Dziś, gdzie nie spojrzymy otaczają nas reklamy banków, które nakłaniają do inwestowania w lokaty, czy fundusze inwestycyjne. Z kolei giełda...

10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście
10 najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście 24-10-2016

Dziesięć najciekawszych inwestycji apartamentowych w Trójmieście – według uznanych ekspertów rynku nieruchomości prestiżowych – INApartments Investment

Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej
Uciec z "Wieczystego"? - od strony prawnej 20-04-2016

Użytkowanie wieczyste w polskim prawie to nie więzienie w Alcatraz. Można z niego uciec. Niemniej jednak ucieczka z prawa użytkowania wieczystego, w zasadzie jak każda inna, wymaga dobrego planu, kalkulacji zysków i strat i bezbłędnego wykonania. Inaczej może ona stać się dla nas nieopłacalna. 

Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka
Wyważone funkcje wnętrz - Relaks & Estetyka 12-04-2016

Trójmiejski rynek nieruchomości cechuje pewna zauważalna specyfika na tle mapy Polski. Gdańsk, Sopot i Gdynia ze względu na swoje położenie nad morzem oraz jednoczenie bogate zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe....

Penthouse równa się luksus
Penthouse równa się luksus 08-04-2016

Jakie warunki powinien spełniać prawdziwy penthouse? Sytuacja jest tu znacznie łatwiejsza niż w przypadku apartamentów, których definicje bywają co najmniej płynne.      

Pierwsze wydanie INAmagazine
Pierwsze wydanie INAmagazine 28-01-2016

Już jest! Doczekaliśmy się pierwszego wydania naszego magazynu!   

W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands
W kwietniu 2016 roku otwarcie nowego aparthotelu INApartments, Baltic Sands 14-01-2016

Baltic Sands to wyjątkowy aparthotel, znajdujący się w jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości, Helu.     

Rekrutacja trwa!
Rekrutacja trwa! 24-11-2015

INApartments stawia na rozwój!

Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine
Nowe wyzwanie INApartmetns Magazine 20-11-2015

Nasz zespół kreatywny tworzy kwartalnik INApartments Magazine adresowany do ludzi z pasją do życia. Pragniemy inspirować Was do podejmowania odważnych kroków i nowych wyzwań. 

Nasz nowy adres
Nasz nowy adres 26-08-2015

Sopot, ul. Obrońców Westerplatte 27/1. To nasz nowy adres. Całkiem niedawno zmieniliśmy swoją siedzibę - w tej chwili naszą główną bazą stał się Sopot.

Newsletter
Subscribe to our Newsletter to receive news bids.
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close